مواد غذایی مناسب برای رفع بوی دهان

مواد غذایی مناسب برای رفع بوی دهان

مواد غذایی خاصی به سلامت دهان و دندان و رفع بوی دهان کمک می‌کنند. این مواد غذایی را به شما معرفی می‌کنیم:

فلفل دلمه قرمز

فلفل قرمز غنی از ویتامین C است. ویتامین C موجود در میوه‌ها و سبزیجات سبب ایجاد یک محیط نامطلوب برای باکتری‌ها در دهان می‌شود. فلفل دلمه از ایجاد بیماری لثه نیز جلوگیری می‌کند.

ماست

با مصرف روزانه ماست از بوی بد دهان پیشگیری کنید. مطالعات نشان داده است که مصرف روزانه ماست سبب کاهش مقدار سولفید هیدروژن یکی از گازهای بد بوی دهان می‌شود.

هویج

هویج همانند ماده جاذبی عمل می‌کند که سبب برداشتن غذاهای گیر افتاده در بین دندان‌ها می‌شود.

اسفناج

روی موجود در اسفناج سبب کاهش ترکیبات سولفوری دهان و درنتیجه کاهش بوی دهان می‌شود. این بدان دلیل است که یون‌های روی به مواد پیش ساز باکتری‌های غیر هوازی متصل شده و از تبدیل آن‌ها به مواد بد بو جلوگیری می‌کند.

آدامس‌های فاقد شکر

آدامس‌هایی که شکر دارند بوی دهان را بیشتر می‌کنند. در عوض از آدامس‌های فاقد شکر استفاده کنید. آدامس سبب تحرک تولید بزاق می‌شود. بزاق یک مکانیسم طبیعی دفاع در برابر میکروب‌ها می‌باشد.

جعفری

این سبزی حاوی کلروفیل می‌باشد که کاهنده بوی دهان می‌باشد. جعفری تازه و یا نعناع راه‌های مؤثری برای مقابله موقتی با بوی دهان هستند. جعفری غنی از ویتامین C می‌باشد. ۴ گرم جعفری حاوی ۵ میلی گرم ویتامین C می‌باشد. ویتامین C خاصیت ضد باکتریال دارد. مقداری جعفری تازه را بجوید و بوی دهان را محو کنید.

آب

آب یک عامل پاک‌سازی کننده است که مواد غذایی به دام افتاده در بین دندان‌ها را خارج می‌کند. هر چه آب بیشتری بنوشید بزاق بیشتری تولید می‌کنید و بزاق حاوی آنزیم‌هایی است که باکتری‌های تولید کنند بوی بد را از بین می‌برد. روزانه حداقل چندین لیوان آب بنوشید. مطمئن شوید که دهانتان مرطوب باشد. اگر دهانتان خیلی خشک است نفستان بد بو می‌شود.

منبع سایت دکتر سوشا


/ 0 نظر / 23 بازدید